Do czego możemy wykorzystać białą tablicę magnetyczną?

Biała tablica magnetyczna to dziś ekologiczna i zdrowsza alternatywa dla tradycyjnych czarnych tablic na kredę, która jednak pojawia się nie tylko w szkołach. W wieli biurach czy nawet w domach możemy coraz częściej się na nią natknąć. Jest bardzo wygodna w użyciu, do tego nie naraża nas na złapanie pylicy, nic się z niej nie osypuje i może sprawować wiele praktycznych funkcji, które pomogą nam w codziennym życiu.

Zapisywanie ważnych wydarzeń i terminów

Podstawową funkcją tego wynalazku jest zapisywanie na nim różnego rodzaju rzeczy. Według przedsiębiorców, którzy udzielili wywiadu dla portalu artbiznes, tablica dla nich jest swego rodzaju notatnikiem i organizerem na żywo. W domu lub w pracy możemy wykorzystać go w celu umieszczania na nim dat czy wydarzeń, które dotyczą więcej niż jednego zainteresowanego. Jeśli dzieci wychodzą ze znajomymi i nie będą wracać do wieczora, za pomocą tablicy mogą ostrzec o tym swoich rodziców, a jeśli zbliża się termin oddania poszczególnych części projektu wykonywanych przez więcej, niż jedną osobę, umieszczenie tej daty na tablicy pomaga nam w lepszym zapamiętaniu go. Taka tablica ułatwia mam organizację i komunikację w każdym zespole.

Trzymanie blisko zdjęć i pamiątek

To bardziej przydatna funkcja w domu, ale w biurze też możemy gromadzić na niej zdjęcia zespołu ze wspólnych wycieczek czy ważnych imprez w pracy. Trzymanie zdjęć w albumach to sposób na chronienie ich przed kurzem i zniszczeniami, ale wywieszenie ich na tablicy, do której wszyscy domownicy mają dostęp, pozwala nam często przypominać sobie o miłych momentach. Trzeba jednak pamiętać, że nie może to być coś, co choć jednej osobie kojarzy się z jakimś nieprzyjemnym wydarzeniem. W przeciwnym razie cała magia tej funkcji się ulotni i zacznie kojarzyć się nam zw wiecznym poczuciem winy albo dyskomfortu.

Zostawienie wiadomości domownikom lub współpracownikom

Oprócz zapisywania dat i wydarzeń możemy też zostawiać na tablicy wiadomości. Nie musi to być tylko informacja o późniejszym powrocie do domu, ale także miła wiadomość, która ma napełnić wszystkich pozytywną energią, cytat, który wyjątkowo nas zainspiruje albo przypomnienie o czymś ważnym do zrobienia, na przykład zrobieniu prania. Nie muszą to być wiadomości wykonane markerem do tablic, równie dobrze możemy przymocować do niej odręczną notatkę, która co prawda nie rzuca się aż tak mocno w oczy, ale dana osoba może zabrać ją ze sobą do pracy czy do szkoły i cały dzień do niej wracać.