Jak wybrać drzwi tarasowe?

Wybór drzwi tarasowych to bardzo ważna kwestia dla naszej wygody. Może mieć decydujący wpływ na ilość światła dostającego się do wnętrza, komfort cieplny oraz estetykę domu. Podpowiadamy, jak wybrać drzwi na taras.

Drzwi tarasowe do każdego budynku

Drzwi tarasowe i balkonowe dostarczają wnętrzu bardzo dużo naturalnego światła i wizualnie powiększają przestrzeń. Mogą też stanowić połączenie wnętrza domu z ogrodem. Wiele nowoczesnych rozwiązań można znaleźć w ofercie wielu producentów – m.in. Deceuninck. Wyróżnia je m.in. wysoki poziom komfortu cieplnego i akustycznego, świetne parametry izolacyjności uzyskane dzięki wielokomorowej budowie profili i elegancka estetyka.

Wśród nich są m.in. jedne z najpopularniejszych obecnie modeli, czyli systemy przesuwne. To coraz popularniejsze systemy, pozwalające na ciekawe zaaranżowanie każdego wnętrza. Wyglądają modnie i estetycznie, zapewniają wygodę, prostą obsługę i bezpieczne użytkowanie. Doskonale wpisują się w stylistykę nowoczesnych obiektów. Z kolei dla budynków tradycyjnych czy też dla miłośników klasyki Deceuninck opracował drzwi tarasowe oparte na rozwiązaniach uchylno-przesuwnych oraz drzwi harmonijkowe.

Wybrane systemy drzwi tarasowych i balkonowych

Systemy drzwiowe przesuwne. System Legend Slide to jeden z flagowych produktów marki Deceuninck. Słynie ze smukłego designu. Systemy drzwiowe HST to duży wybór oklein i możliwości aranżacji.

Szklenie zastosowane bezpośrednio w ramie sprawia, że udało się stworzyć bardzo niski profil. To doskonały wybór do bardzo dużych konstrukcji. Drzwi tarasowe HST to rozwiązania nowoczesne, spełnią oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.

Systemy drzwiowe podnoszono-przesuwne. Drzwi tego typu z oferty Deceuninck to jedno z najlepszych takich rozwiązań dostępnych na rynku. Wyróżniają się skrzydłem o głębokości 76 mm i współczynnikiem przenikalności cieplnej Uf = 1.3 W/m2. Dodatkowe zalety to szeroki wybór kolorów ram, lekka konstrukcja i gwarancja dużej ilości naturalnego światła we wnętrzu.

Systemy harmonijkowe i uchylno-przesuwne. Takie drzwi tarasowe są chętnie wybierane przez użytkowników preferujących klasyczne rozwiązania i tradycyjny design. Są one produkowane ze standardowych profili okiennych, ale wykorzystuje się też specjalne okucia. Do wyboru są jedno- i dwuskrzydłowe, w różnych kombinacjach.

Każdy z systemów wyróżnia się bardzo łatwą obsługą i doskonałymi parametrami. Wszystkie powyżej omówione systemy drzwiowe mają swoje zalety – ważne, aby dopasować konkretne rozwiązanie idealnie do budynku.