Jak dobierać poduszki do mebli ogrodowych? Sprawdzone porady

Poduszki ogrodowe to doskonały sposób na uczynienie wypoczynku jeszcze bardziej komfortowym. To dzięki tym prostym akcesoriom meble stają się wygodniejsze, siedziska bardziej miękkie i przyjazne w użytkowanie, nawet jeśli są wykonane z twardych materiałów. Poduszki są również w stanie być ozdobą zarówno mebli ogrodowych, jak i przydomowej przestrzeni. Wzorami, kolorami i materiałami można podkreślić aranżację zielonego krajobrazu. Jak jednak właśnie dobierać te tekstylne akcesoria ogrodowe?

Odpowiednie kształty i rozmiary

Zanim zdecydujemy się na konkretny wzór lub kolor, musimy zwrócić uwagę na wymiary oraz kształty poduszek na meble ogrodowe. Od tego bowiem zależy ich dopasowanie, komfort użytkowania, pozostawanie na miejscu na wybranym meblu.

Precyzyjnie dopasowany wymiar to taki, który sprawia, że poduszka nie przesuwa się na siedzisku, nie spada z niego, ale i nie jest zbyt duża. W żadnym z powyższym przypadków nie będzie można bowiem liczyć na wygodę użytkowania. Ponadto meble nie będą się dobrze prezentowały.

Warto nabywać poduszki wraz z wybranym kompletem mebli ogrodowych, np. z oferty sklepu https://bazkar.pl/. Takie zakupy oznaczają idealne dopasowanie, zarówno pod kątem wymiarów, jak i estetyki wpisującej się w wygląd mebli ogrodowych.

Materiały i wykonanie

Poduszki będą narażone na nieustanne działanie warunków atmosferycznych. Liczy się zatem materiał służący do ich wykonania. Powinien być on odporny na wilgoć i promieniowanie słoneczne. Chodzi o to, by poduszka nie przemakała zbyt szybko, nie nasiąkała wilgocią i nie traciła na swoich kolorach.

Nie można jednak pominąć kwestii pielęgnacji, w końcu nie obejdzie się bez chociażby powierzchownych zabrudzeń. Warto więc szukać poduszek, które nadają się do prania w całości lub posiadają zdejmowany pokrowiec.

Przymocowanie do mebli ogrodowych

Zawiązywane sznureczki, rzepy, a może elastyczna gumka? W zależności od wybranego modelu, poduszki mogą być w różny sposób mocowane do mebli. To głównie kwestia indywidualnych potrzeb, jednak należy pamiętać, by mocowanie nie sprawiało problemów. Chodzi o łatwość zarówno zawiązywania/nakładania, jak i odwiązywania/zdejmowania.

Wszystkie elementy służące do mocowania poduszek powinny być z wysokiej jakości materiałów, aby nie doszło np. do połamania plastikowych elementów. Naprawa może być bowiem kosztowna, nieopłacalna, a do tego nieoryginalne zapięcie często wyróżnia się na tle pierwotnego wykonania.

Estetyka, czyli jakie wzory i kolory?

Na rynku dostępne są poduszki ogrodowe o rozmaitych wzorach i kolorach. Odpowiednio dobrane są w stanie podkreślić piękno zestawu mebli ogrodowych, nadać mu charakteru lub złagodzić wrażenie surowości i minimalizmu. Ten sam efekt doskonale widujemy w domowych wnętrzach, gdy dobieramy poduszki dekoracyjne do eleganckich mebli, np. tych z oferty DomIDeko.pl.

Zatem jakie kolory lub wzory? Uwzględnijmy styl ogrodu, estetykę mebli użytkowanych w przestrzeni zewnętrznej oraz efekt, jaki chcemy uzyskać. Pamiętajmy, że spójność to klucz do sukcesu, a bardzo często mniej znaczy więcej.