Klimatyzator i klimatyzer – dla każdego coś innego!

Klimatyzator i klimatyzer to dwa urządzenia, dzięki którym upalne lato daje się zdecydowane mniej we znaki. Choć do najgorętszych dni mamy jeszcze sporo czasu, już teraz warto się zastanowić, które urządzenie spełni nasze oczekiwania. Czym się różni klimatyzator od klimatyzera? Które urządzenie i w jakich sytuacjach sprawdzi się lepiej? Podpowiadamy!

Klimatyzator stacjonarny – efektywność działania na dużych powierzchniach

Stacjonarne klimatyzatory są najczęściej wybierane, ponieważ oferują efektywne i wydajne działanie na dużych powierzchniach. Jedno urządzenie zamontowane na ścianie jest w stanie sprawić, że w całym pomieszczeniu temperatura będzie znacznie przyjemniejsza, a samopoczucie o wiele lepsze.

Nowoczesne klimatyzatory stacjonarne są nie tylko wydajne, lecz również trwałe i bardzo łatwe w obsłudze. Do rąk użytkowników trafia pilot, dzięki któremu zdalnie można ustawiać temperaturę i nie tylko. Nie trzeba się bać o rachunki za prąd, ponieważ klimatyzatory sprawdzonych producentów, na przykład z oferty sklepu https://econovli.pl/, są energooszczędne.

Klimatyzer – mobilne urządzenie

Klimatyzer to mobilne urządzenie, które dzięki wyposażeniu w kółka transportowe, w dowolnej chwili można przenieść w wybrane miejsce. Tę zaletę docenią domownicy, którzy nie mają do dyspozycji zbyt dużych przestrzeni lub instalacja stacjonarnego klimatyzatora jest niemożliwa.

Atutem klimatyzerów jest również przystępna cena i fakt, że po zakończonym sezonie letnim, można je schować, aby nie zajmowały zbędnie miejsca. Ich działanie polega na przetwarzaniu ciepłego powietrza w wilgotną i przyjemną mgiełkę. Mimo miejscowego działania, nierzadko to wystarczy, by przetrwać upalne dni w domu lub w biurze.

Wśród zalet klimatyzerów wymienia się również ich kompaktowe rozmiary oraz estetyczny wygląd. Taka konstrukcja nie psuje nawet eleganckich czy ekskluzywnych aranżacji, w których goszczą unikalne elementy wyposażenia, jak te z oferty sklepu iHome24.pl.

Klimatyzacja stacjonarna czy przenośna?

Stacjonarny klimatyzator naścienny to kosztowna inwestycja, konieczność przygotowania odpowiedniego miejsca pod montaż oraz zagwarantowanie właściwej wentylacji. Z tej opcji skorzystają jednak użytkownicy, którzy liczą na wydajność, możliwość użytkowania przez cały rok oraz utrzymanie na stałym poziomie pożądanej temperatury.

Tańszy klimatyzer oferuje jedynie orzeźwiającą i wilgotną mgiełkę powietrza, a nie obniżenie temperatury. Spełnia za to oczekiwania domowników, dla których to wystarczy do poprawy samopoczucia, za to priorytetem są cechy, takie jak estetyka, mobilność i brak dodatkowych, wysokich kosztów związanych z codzienną eksploatacją.

O czym należy pamiętać?

Niezależnie od wyboru urządzenia należy pamiętać, że w obiektach zarówno biurowych, jak i mieszkalnych, niewskazany jest nadmiar wilgoci, ale i przesuszone powietrze nie oddziałuje korzystnie. Finalnie liczy się zatem nie tylko wybór metody chłodzenia, lecz również sposób użytkowania.