Jak urządzić wynajmowane mieszkanie, by czuć się jak u siebie?

Bardzo często nie mamy wpływu na wygląd mieszkania, które wynajmujemy. Niekiedy właściciele nie chcą się zgodzić na malowanie, zmianę mebli, wiszące ramki na zdjęcia, a czasem po prostu nie opłaca nam się inwestować w remont nie swojego mieszkania. W takich sytuacjach warto sięgnąć po proste i stosunkowo niedrogie dekoracje, które nie dość, że potrafią diametralnie odmienić nasze wnętrze, to będziemy mogli je zabrać ze sobą, gdy postanowimy zmienić mieszkanie. Aby czuć się dobrze w wynajmowanym mieszkaniu, warto nadać mu nieco bardziej osobistego charakteru. Poznaj kilka sposobów na to!

Odmiana wnętrza przy pomocy drobiazgów

Urządzanie wynajmowanego mieszkania spędza wielu osobom sen z powiek. Całkowicie niepotrzebnie! Tak naprawdę wcale nie potrzebujesz ogromnych nakładów finansowych, a klimat wnętrza mogą ocieplić nawet ciekawe ramki na zdjęcia. Do prostych i nieinwazyjnych dodatków wnętrzarskich możemy zaliczyć rośliny, które wspaniale ożywiają przestrzeń, a dodatkowo naturalnie nawilżają powietrze, co ma duże znaczenie zimą. Istotną kwestią są doniczki, które wybierzemy dla naszych roślin. Ważne, aby były spójne kolorystycznie oraz dopasowane do stylu, w jakim zostało urządzone mieszkanie. Salon albo sypialnię można całkowicie odmienić dzięki poduszkom ozdobnym z przeróżnych materiałów. Taką poduszkową kompozycję wystarczy dopełnić pledem lub kocem, a kanapa będzie nie do poznania. Kolejnymi nieinwazyjnymi i niedrogimi dodatkami są zasłony. Nawet jeśli posiadasz żaluzję w oknach, warto zawiesić zasłony kolorystycznie dopasowane do kanapy lub pozostałych dodatków. Aby mieszkanie było jeszcze bardziej przytulne, warto zakupić świeczki, kadzidełka czy dyfuzory. Będą zdobić komodę czy stolik i roztaczać w mieszkaniu ulubiony zapach!

Jak stworzyć własną kompozycje z ramek na zdjęcia?

Gdy nasza przestrzeń jest już zaopiekowana i przytulna, nie możemy zapominać o ścianach. Jeśli pozostaną puste, będą nadawały surowy klimat wnętrzu. Aby tego uniknąć, warto stworzyć własne kompozycje z ramek na zdjęcia dopasowane do stylu mieszkania. W ramkach niekoniecznie muszą się znaleźć twoje zdjęcia z wakacji. Możesz oprawić również plakaty, grafiki, zdjęcia krajobrazów, a nawet obrazy. W internecie możesz znaleźć ogrom świetnych plakatów. Warto również zajrzeć na strony, na których można zakupić prace początkujących lub bardziej zaawansowanych grafików i malarzy. Jeśli natomiast lubisz realizować się artystycznie, to świetnym rozwiązaniem będzie próba stworzenia własnego dzieła. To najprostszy sposób, by nadać wynajmowanemu mieszkaniu bardziej osobistego charakteru. Taki obrazek, grafikę, kolaż czy plakat można oprawić w ramkę do postawienia lub powieszenia i ulokować w centralnym punkcie mieszkania.

Na co zwracać uwagę przy wyborze ramek?

Gdy znajdziesz już odpowiednie i dopasowane do stylu mieszkania ilustracje i obrazki, pozostaje tylko dobrać ramki. Przede wszystkim musisz wybrać materiał, z którego będą wykonane – plastik, aluminium, a może drewno? Plastikowe ramki będą na pewno najtańszym wyborem, co nie wyklucza tego, że mogą być estetyczne i eleganckie. Drewniane ramki idealnie będą pasować do ciepłych wnętrz. Z kolei aluminiowe ramki na zdjęcia będą bardziej eleganckie i podkreślą styl glamour w mieszkaniu. Gdy wybór ramek masz już za sobą, pora na ułożenie kompozycji. W tym celu możesz rozrysować twoje pomysły na kartce lub za pomocą taśmy malarskiej rozplanować je na ścianie.

Nasze tipy na ustawianie ramek w wynajmowanym mieszkaniu

Jak poradzić sobie z zawieszeniem ramek, gdy właściciel mieszkania nie pozwala umieścić w ścianie haczyków? Mamy na to 3 sposoby! W pierwszym z nich wykorzystujemy ramki do powieszenia, ale za pomocą samoprzylepnych rozwiązań – do wyboru mamy malutkie haczyki, rzepy oraz taśmy. Aby prawidłowo zawiesić nasze ramki przy pomocy samoprzylepnych rozwiązań, warto dokładnie zapoznać się z instrukcją i pamiętać o przestrzeganiu jej. W drugim sposobie możemy wykorzystać specjalne ramki do postawienia. Mają one nóżkę, dzięki której naszą kompozycję możemy ustawić na meblach, bez naruszania ścian. Jeśli natomiast chcesz użyć większych ramek, bez stopki, możesz postawić je na meblach lub podłodze i oprzeć o ścianę. Wygląda to nowocześnie i stylowo, jednak warto w tym rozwiązaniu dodatkowo zabezpieczyć górną część ramki, która dotyka ściany, aby jej nie zarysowała.

Mamy nadzieję, że nasze porady zainspirowały cię do metamorfozy wnętrza za pomocą drobiazgów. Pamiętaj, że to detale budują specyficzny klimat i nawet kilka ramek z ulubionymi zdjęciami może sprawić, że wynajmowanym mieszkaniu w końcu zaczniesz czuć się jak u siebie!