Korzyści z posiadania przestrzeni wypoczynkowej w biurze

Sprzyja interakcji społecznej i poczuciu wspólnoty

Jako ludzie, mamy naturalne pragnienie tworzenia więzi z tymi, którzy nas otaczają. Stworzenie przestrzeni, w której ludzie mogą odpocząć od stresu współczesnego biura, pozwala na stworzenie spójnego środowiska, w którym mogą tworzyć się więzi. Współpracownicy, którzy czują się ze sobą związani, mają również tendencję do lepszych umiejętności pracy w zespole. Oznacza to, że kreatywność, produktywność i inne potrzeby w miejscu pracy wzrosną wraz ze wzrostem relacji międzyludzkich.

Pobudza kreatywność

Zmiana scenerii biura pozwala pracownikom odciąć się od stresu związanego z pracą i zyskać nową perspektywę na wykonywaną pracę. Można to osiągnąć poprzez zmianę koloru farby ściennej w pokoju, dodając bardziej relaksujące meble, a nawet włączając gry lub puzzle w pokoju, jak również. Zmiany te pomagają oddzielić przestrzeń poczekalni od reszty biura i naprawdę stworzyć charakterystyczną przestrzeń dla pracowników, w której mogą poczuć się jak w ucieczce od stresu, bez wychodzenia z biura.

Zwiększa produktywność

Ogólne zadowolenie pracowników ma duży wpływ na ich wydajność w pracy. Drobne dodatki, takie jak przekąski, kawa czy inne napoje sprawiają, że pracownicy czują się docenieni, dowartościowani i pomagają im skupić się na wykonywanym zadaniu. To również przyczynia się do maksymalizacji pracy zespołowej w tego rodzaju środowisku. Wiele firm opiera swój sukces na pracy zespołowej, a wspieranie tych osób pozwoli na zaobserwowanie tendencji wzrostowych w produktywności.

Elastyczność

Poszczególne grupy w ramach dynamiki biurowej są w stanie wejść do przestrzeni i przekształcić ją w to, czego potrzebują w danym momencie. Wprowadzenie bardziej swobodnych, lekkich siedzeń w strefie wypoczynkowej sprawi, że przestrzeń ta będzie łatwo dostępna dla każdej grupy w dowolnym celu. Wiele przestrzeni biurowych było kiedyś wypełnionych dużymi, nieporęcznymi meblami, ustawionymi w różnych stylach i aranżacjach, i nie można było nimi manipulować do specjalnych celów. Pomysł polega na tym, że ta wspólna przestrzeń może być wykorzystywana przez każdego członka biura lub grupę, co czyni ją prawdziwie spójną przestrzenią.

Zwiększona atrakcyjność

Jak pokazują badania, 93% pracowników z branży technologicznej było bardziej skłonnych do pozostania w firmie, która stworzyła dla swoich pracowników przestrzenie takie jak pokoje wypoczynkowe lub pokoje „doładowań”, niż te, które tego nie zrobiły. Z nowoczesnym biurem promującym pracę zdalną, firmy, które podejmują dodatkowe kroki, aby zaspokoić potrzeby swoich pracowników, mają przewagę.