Jak wybrać krzesło do biura ?

Rozważ zakup najlepszego krzesła biurowego dla siebie, zwłaszcza jeśli będziesz spędzać w nim dużo czasu.  Dobre krzesło biurowe powinno ułatwić Ci wykonywanie pracy, a jednocześnie być wygodne dla Twoich pleców i nie wpływać negatywnie na Twoje zdrowie. Oto kilka rad, których powinieneś skorzystać przy zakupie krzesła biurowego.

Powinieneś być w stanie dostosować wysokość swojego krzesła biurowego do własnego wzrostu. Dla optymalnego komfortu, powinieneś siedzieć tak, aby Twoje uda znajdowały się poziomo do podłogi. Poszukaj pneumatycznej dźwigni regulacji, która pozwoli Ci podwyższyć lub obniżyć siedzisko.

Elementy mebli biurowych.

Powinieneś mieć możliwość ustawienia oparcia w taki sposób, aby odpowiadało Twoim potrzebom. Jeżeli oparcie jest przymocowane do siedziska, powinna istnieć możliwość przesuwania go do przodu lub do tyłu. Dobrze jest mieć mechanizm blokujący, który utrzymuje je w miejscu, aby plecy nie przechyliły się nagle do tyłu. Oparcie, które jest oddzielone od siedziska, powinno mieć możliwość regulacji wysokości, a Ty powinieneś mieć możliwość ustawienia kąta nachylenia oparcia w sposób, który Cię zadowoli.

Wyprofilowane oparcie krzesła biurowego zapewni Twoim plecom komfort i wsparcie, którego potrzebują. Wybierz krzesło biurowe o kształcie dopasowanym do naturalnego konturu Twojego kręgosłupa. Każde warte zakupu krzesło biurowe będzie oferować dobre podparcie lędźwi. Dolna część pleców powinna być podparta w taki sposób, aby przez cały czas była lekko wygięta w łuk, dzięki czemu nie będziesz się zapadać w miarę upływu dnia.

Siedzisko krzesła biurowego powinno być wystarczająco szerokie i głębokie, abyś mógł wygodnie siedzieć. Poszukaj głębszego siedziska, jeśli jesteś wyższy, i płytszego, jeśli nie jesteś tak wysoki.

Kup krzesło biurowe z podłokietnikami, aby odciążyć kark i ramiona. Podłokietniki powinny być regulowane, abyś mógł je ustawić w sposób, który pozwoli Ci wygodnie oprzeć ramiona, a jednocześnie zmniejszy prawdopodobieństwo, że będziesz się pochylać.

Możliwość poruszania się na krześle zwiększa jego użyteczność.  Kółka zapewniają łatwą mobilność, ale upewnij się, że są one odpowiednie dla Twojej podłogi. Wybierz krzesło z kółkami przeznaczonymi do Twojej podłogi, niezależnie od tego, czy jest to dywan, twarda powierzchnia czy kombinacja. Jeśli masz takie, które nie jest przeznaczone do Twojej podłogi, dobrym pomysłem może być zainwestowanie w matę pod krzesło.