Wentylator na ciepłe dni – jaki wentylator wybrać?

Nadszedł czas upałów i każdy myśli jak poradzić sobie z falami upałów. Pierwsze co nam przychodzi do głowy to wentylator, który w mieszkaniu sprawdzi się w te ciepłe dni. Chłodny powiew wiatru to ulga dla ciała, a więc wentylator z pewnością bardzo przyda się w pomieszczeniu, no i sprawi, że klimat stanie się chłodniejszy.

Jakie są wentylatory?

Obecnie w sprzedaży występują takie wentylatory jak:

  • stojący,
  • stolikowy,
  • sufitowy,
  • kolumnowy,
  • strumienny.

*Stolikowy to rodzaj wentylatora, który możesz postawić na stoliku czy biurku, który posiada krótszą podstawę i małą średnicę śmigła. Wykorzystywany w małych pomieszczeniach. jest jednym z najtańszych wentylatorów. Ceny wahają się już od 50 zł w górę.

*Stojący to wentylator stojący na podłodze, wyglądowo podobny do wentylatora stolikowego tylko, że stojący z regulowaną wysokością nóżki, może być wykorzystywany w większych pomieszczeniach.

*Sufitowy to rodzaj wentylatora, który się montuje na stałe w lampę sufitową, stosuje się ten rodzaj wentylatora w domkach w dużych pomieszczeniach. Ich dokładne parametry znajdziemy na stronie www.poradybudowlane.pl. Te wiatraki znowu zaczynają wracać do łask, które efektywnie rozprowadzają zimne powietrze w pomieszczeniu za pomocą łopatek.

*Kolumnowe model wentylatora nowoczesnych wysokie ok 150 cm, przypominające kolumnę głośnikową, nie posiadają wiatraka okrągłego. Są wentylatorami cichymi i wydaje. ceny takiego wiatraka zaczynaja sie juz od 100 złotych.

*Strumieniowy wentylator w ciekawym design, nowoczesny wiatrak z podświetleniem.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie wentylatora?

Jeśli chcesz kupić wentylator to zwróć uwagę na:

  • moc – największa jest do 100 W, które najlepsze wybierać właśnie tą moc.
  • poziom hałasu – to kluczowe by nas nie drażniło podczas pracy wiatraka i taki dobre urządzenie powinno pracować na poziomie 65 dB.
  • regulacja prędkości – z reguły przy standardowych wentylatorach są po trzy poziomy regulacji prędkości.
  • regulacja kata nachylenia.

Wentylator to dobra rzecz podczas lipcowych i sierpniowych upałów. Wybierz taki, który spełni twoje oczekiwania. Zwróć uwagę na wielkość, moc i nawiew oraz wygląd by pasował do pomieszczenia.