Magazyn samoobsługowy – jak wynająć, o czym pamiętać?

Potrzeby i oczekiwania klientów z zakresu najmu powierzchni magazynowych nieustannie ulegają zmianom. Odpowiedzią na to są odpowiednie usługi, z których korzystają zarówno firmy, jak i osoby prywatne nieprowadzące działalności gospodarczej. W tym kontekście często mówi się m.in. o wynajmie magazynów samoobsługowych.

Najem magazynów samoobsługowych – na czym polega?

Usługa najmu magazynów samoobsługowych znana jest pod nazwą selfstorage. Polega ona na udostępnianiu mini przechowalni, które znajdują się w większych obiektach specjalnie przystosowanych do najmu. Cechą charakterystyczną omawianej usługi jest to, że w jej ramach można korzystać z niewielkich boksów o powierzchni od 1 m kw., co nie wchodzi w rachubę w przypadku tradycyjnego najmu dużych hal magazynowych.

Jak wynająć magazyn samoobsługowy?

Decydując się na wynajęcie magazynu samoobsługowego, trzeba w pierwszej kolejności poszukać firmy świadczącej tego typu usługę. Jej oferta powinna odpowiadać indywidualnym preferencjom pod względem ceny oraz zawartości. Z reguły nie ma konieczności wcześniejszego rezerwowania przechowalni. Jeśli powierzchnia, która interesuje klienta, jest w danym momencie dostępna, umowa podpisywana jest od ręki. Przy tej okazji wypada nadmienić, że na ogół istnieje możliwość załatwienia wszelakich formalności za pośrednictwem internetu, co w wielu przypadkach jest ogromnym udogodnieniem. Przed nawiązaniem współpracy z usługodawcą trzeba koniecznie zapoznać się z obowiązującymi u niego zasadami, zwracając uwagę m.in. na minimalny okres najmu – przykładowo w Kangu Self Storage wynosi on 14 dni.

Najem magazynów samoobsługowych – dlaczego warto?

Magazyn samoobsługowy rozwiązuje problemy związane z przechowywaniem dobytku prywatnego lub firmowego. Ograniczony metraż mieszkań lub biur często nie pozwala na gromadzenie wielu rzeczy. Usługa nie jest poza tym droga – średnio za wynajęcie boksu o powierzchni 1 m kw. trzeba w Polsce zapłacić ok. 100 zł netto miesięcznie, co nie jest wygórowaną kwotą.